Program do wystawiania KP Dowód Wpłaty online

Dowód Wpłaty KP (kasa przyjęła)

Bezpłatna rejestracja
Bez ukrytych opłat i zobowiązań

Sprzedawca

więcej

mniej

Nabywca Wczytaj dane po NIP, Regon lub KRS

więcej

mniej

Pozycje na fakturze

  Nazwa PKWiU Ilość Jednostka Rabat % Cena Wartość  
Dodaj pozycję
Dodaj opis
Suma rabatu 0.00 PLN
Suma po rabacie 0.00 PLN

Ukryj opcje dodatkowe

Pokaż opcje dodatkowe

Załącz lub upuść plik...

🔸 KP DOWÓD WPŁATY DEFINICJA
W najprostszych słowach dowód wpłaty KP to dokument potwierdzający przyjęcie gotówki do kasy. Przy pomocy KP (Kasa Przyjmie) przedsiębiorstwo księguje oraz rejestruje wpłaty. Istnieje możliwość, aby dokument ten stworzyć samodzielnie, gdyż nie zawiera on wielu elementów, a następnie wydrukować, można również pozyskać dowód KP z programów internetowych służących do fakturowania. Gotowe druczki zawierające wzory KP do wypełnienia dostępne są również w sklepach stacjonarnych, ale łatwiej wystawić KP online poprzez powyższy formularz do wypełnienia.


🔸 JAK WYPEŁNIĆ KP DOWÓD WPŁATY?

Każdy dowód wpłaty musi zawierać szereg informacji, aby był on sporządzony zgodnie z przyjętymi przepisami prawa. Wypełniony druk KP to przede wszystkim dane firmy (ma), która przyjęła wpłatę, na które składa się adres, nazwa oraz numer NIP, informacje te mogą być wypisane ręcznie lub występować w postaci pieczątki formowej. W drugiej kolejności należy pamiętać o zawarciu danych wpłacającego pieniądze (winien). Na dowodzie wpłaty nie może zabraknąć numeru kolejnego KP wraz z miejscowością oraz datą wystawienia. Potrzebna jest informacja za jaki towar bądź usługę nastąpiła zapłata, a więc na przykład numer faktury czy też zaliczka. Zawarta zostać musi wartość dokonanej wpłaty oraz już jako ostatni element, czytelny podpis osoby przyjmującej gotówkę.


🔸 JAK WYSTAWIĆ DOWÓD WPŁATY KP

Druk KP zawsze wystawiany jest w dwóch egzemplarzach. Oryginał przekazywany jest osobie, która uiściła należność, a kopia zostaje u wystawcy dowodu KP. Dowód wpłaty KP nie jest dokumentem obowiązkowym, co za tym idzie wystawianie go jest indywidualną decyzją każdego przedsiębiorstwa. Powszechnie stosowany jest dopisek „zapłacono” na fakturach, który zastępuje dowód wpłaty.
Warto wiedzieć, że dowód wpłaty KP może stanowić koszt uzyskania przychodu dla przedsiębiorstwa, oczywiście pod warunkiem, że jest odpowiednio wystawiony. W tym wypadku odpowiednio wystawiony oznacza taki druczek KP, który zawiera wszystkie elementy o których mowa była powyżej.


🔸 KP DOWÓD WPŁATY WZÓR
Poniżej zamieszczamy przykładowy wzór dowodu wpłaty KP. Jest to szablon Podstawowy do wypełnienia i wydruku powyżej.
kp dowód wpłaty wzór
rys. KP Dowód wpłaty, wzór podstawowy z programu FakturaXL