Program do wystawiania faktur vat online

VAT Invoice

Sign-up free
Without hidden fees

Seller

more

less

Buyer Get data by NIP, REGON or KRS

more

less

Items on the invoice

  Name PKWiU GTU Qty Unit Discount % Unit net price Tax % Net amount Gross value  
Add position
Add description
Net sum 0.00 PLN
VAT sum 0.00 PLN
Discount total 0.00 PLN
Total Gross 0.00 PLN

Hide additional options

Show additional options

Attach or drop a file...

🔸 FAKTURA VAT DEFINICJA
Faktura VAT to dokument sprzedaży, przedstawiający szczegółowe dane o transakcji. Faktury VAT wystawiane są przez firmy będące czynnymi podatnikami VAT. Fakturę wystawia się w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach dla każdej ze stron. Nabywcą na fakturze vat zazwyczaj jest firma (działalność gospodarcza), może to być również osoba fizyczna, jeśli jest to na wyraźne życzenie klienta. Chociaż ifirma i osoba prywatna na fakturze to ten sam typ druku.


🔸 KIEDY WYSTAWIĆ FAKTURĘ?

Fakturę VAT wystawia się nie później niż do 15 dnia misiąca następującego po wydaniu towarów lub wykonaniu usługi oraz nie wcześniej niż 30 dni przed tym faktem.


🔸 CO POWINNA ZAWIERAĆ FAKTURA VAT?

Zgodnie z Art. 106e. Ustawy o VAT, Faktura powinna zawierać: 1) datę wystawienia; 2) numer, który w sposób jednoznaczny identyfikuje fakturę; 3) imiona i nazwiska lub nazwy podatnika i nabywcy towarów lub usług oraz ich adresy; 4) numery identyfikacyjne NIP Sprzedawcy i Nabywcy; 5) datę sprzedaży lub datę dokonania/zakończenia dostawy towarów lub wykonania usługi lub datę otrzymania zapłaty, o ile taka data jest określona i różni się od daty wystawienia faktury; 6) nazwę towaru lub usługi; 7) jednostkę miary i ilość dostarczanych towarów lub zakres wykonanych usług; 8) cenę jednostkową netto; 9) kwoty rabatów i obniżek jeśli nie zostały uwzględnione w cenie jednostkowej netto; 10) wartość sprzedaży netto; 11) stawkę podatku; 12) sumę wartości sprzedaży netto, z podziałem na sprzedaż objętą poszczególnymi stawkami podatku i sprzedaż zwolnioną od podatku; 13) kwotę podatku od sumy wartości sprzedaży netto, z podziałem na kwoty dotyczące poszczególnych stawek podatku; 14) wartość faktury ogółem (kwotę należności).


🔸 ZAPISYWANIE PDF I DRUKOWANIE FAKTURY VAT ONLINE
Wypełniając wszystkie wymagane pola formularza Faktury VAT można ją zapisać do pliku PDF klikając przycisk Pobierz fakturę. Druga opcja Drukuj fakturę, służy do wydruku faktury online bezpośrednio z przeglądarki. Do prawidłowego funkcjonowania programu i druku faktury w pdf konieczny jest bezpłatny dodatek Adobe PDF Reader. Można z tego programu wfirmie korzystać za darmo.


🔸 DARMOWE PROGAMY DO FAKTUR VAT
Na rynku jest dostępnych wiele programów do fakturowania, które posiadają bezpłatne wersje. Są one ograniczone czasowo lub ilościowo. Są proste programy do faktur dostępne w serwisie Chomikuj bez licencji, gdzie źródło ich pochodzenia jest niepewne, a ich aktualność z przepisami wątpliwa. Faktury VAT wystawiane są również na darmowych druczkach Gofin czy wzorach Word, Excel lub z edytora Open Office. Można również zakupić pusty druk faktury do wypełnienia w formie książeczki. Druk fakturowo zazwyczaj wygląda poprawienie, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ faktura vat wystawiona w programie Word, Excel i aktywnym druku Open Office, będzie przez US traktowana jak wystawiona w formie elektronicznej, a to wymaga tworzenia pliku JPK_FA na żądanie Urzędu. Takie możliwości posiada wyłącznie dobry program do fakturownia. Z kolei darmowe druki faktury vat Gofina do pobrania za darmow w pdf i wzory książeczkowe do wypełnienia długopisem są rozwiązaniem archaicznym, czasochłonnym i pozwalającym na dowolną pomyłkę. Dlatego lepsze są efaktury. Faktura vat wypełniana elektronicznie w programie FakturaXL automatycznie przelicza wartości netto, vat i brutto, sumuje je, sprawdza poprawność numeru nip, a logowanie pozwala na pobieranie danych klienta z GUS. Wyklucza się również problem błędów z numeracją, a ewentualną pomyłkę można łatwo poprawić. Oprogramowanie FakturaXL działa online (czyli program w chmurze, proszę nie szukać opcji Pobierz), do 10 faktur miesięcznie jest zawsze bezpłatne bez limitu czasu, a fakturka może mieć własne logo, pieczęć, dowolną kolorystykę i czcionkę, przez co wygląda schludnie! Warto podkreślić, że dobry program do fakturowania online jak i stacjonarny powinien mieć dobre opinie, być regularnie aktualizowany, bezpieczny i zgodny z przepisami. Taki pakiet dla przedsiębiorcy to znakomite proste narzędzie do pracy, które można uzupełnić o małą księgowość i magazyn.


🔸 WZÓR FAKTURY VAT
Poniżej zamieszczamy przykładowy wzór faktury vat na rok 2020/2021. Jest to szablon Podstawowy do wypełnienia i wydruku powyżej.
faktura vat wzór
rys. Faktura VAT, wzór podstawowy z programu FakturaXL