Zapewne ze sklepu Google Play chociaż raz korzystał każdy użytkownik smartfona. W sklepie bez większego problemu można znaleźć szereg interesujących aplikacji pomagających w codziennym życiu. Wśród nich dostępne są też takie, które pomagają w prowadzeniu firmy. faktura z google play

Sklep Google Play

W sklepie Play użytkownik ma do wyboru aplikacje płatne i bezpłatne. Większość jest darmowa, ale jeżeli chcemy korzystać z dodatkowych elementów, to trzeba za nie zapłacić. Są też aplikacje bardziej specjalistyczne, które można ściągnąć jedynie w wersji płatnej. Należą do nich między innymi te, które pomagają w prowadzeniu firmy.

Zakup aplikacji w Google Play, a wygenerowanie faktury

Zgodnie z zapewnieniami Google, wystawienie faktury VAT za zakupy w sklepie nie powinno sprawiać problemu. Zalecana jest jedynie cierpliwość, ponieważ o fakturę w danym miesiącu można starać się dopiero w pierwszych dniach miesiąca następnego. 

Jak starać się o fakturę z Google Play?

Pierwszym krokiem jest logowanie do ustawień konta w Google, a następnie wejście do zakładki „Aktywność” i wybranie transakcji, do której ma zostać wystawiona faktura. Wystarczy wybrać „Pobierz fakturę VAT” i zapisać. Po wykonaniu tej czynności automatycznie pojawi się link do pobrania dokumentu. Faktura powinna zostać wydana w czasie do 24 godzin. Jeszcze przed jej wygenerowaniem warto sprawdzić czy na dokumencie znajdują się wszystkie potrzebne dane, a przede wszystkim czy został wpisany identyfikator podatkowy NIP. Jeżeli jest go brak, to należy go umieścić. 

Ważny jest też adres nabywcy podany na fakturze, który traktowany jest jak oficjalny adres firmy w chwili zakupu. Musi być prawidłowy, ponieważ nie ma możliwości jego zmiany już po dokonaniu zakupu. Jeżeli wszystko się zgadza, to można zacząć pobieranie. Czasami Google może w ramach weryfikacji poprosić o podanie niektórych danych.
W niektórych przypadkach kiedy wystąpi jakiś problem, to pozostaje kontakt z przedstawicielami Google.

Dlaczego nie wszyscy przedsiębiorcy decydują się na fakturę ze sklepu Google?

Jednym z powodów może być obawa przed trudnościami jakie mogą wystąpić przy generowaniu faktury. Jednak obawy te nie mają podstaw. Z powyższego opisu wynika, że jest to prosta czynność.


Data publikacji: 2022-01-23, autor: FakturaXL

ZADAJ PYTANIE DO ARTYKUŁU
Tomek
27 Maj 2023

Gdzie konkretnie trzeba wejść żeby zobaczyć tę opcję Aktywność?
Wchodzę w ustawienia i nic takiego nie widzę.

Możecie pokazać jak to wygląda na ekranie?