A gdyby tak istniała usługa umożliwiająca zamianę faktur na gotówkę bez konieczności oczekiwania na przelew od kontrahenta do terminu płatności na fakturze? Właśnie tak działa faktoring. Jeśli wystawiasz fakturę i nie możesz czekać na przelew, koniecznie przeczytaj ten artykuł! W prosty sposób wyjaśniamy na czym polega ta usługa, oraz kiedy warto z niej skorzystać. Dodatkowo dla klientów FakturaXL mamy specjalny rabat na faktoring! Szczegóły poniżej. przyspieszenie-platnosci-faktoring

Czym jest faktoring?

Najprostszą definicją słowa faktoring jest zamiana faktur sprzedażowych na gotówkę. Polega on na wcześniejszym wypłaceniu przez firmę faktoringową zaliczki z wystawionej przez Ciebie długoterminowej faktury (np. takiej z 30-dniowym terminem zapłaty). Dzięki temu przyspieszasz płatność i nie musisz czekać na przelew np. wspomnianych wcześniej 30 dni. Możesz wypłacać swoje pieniądze, kiedy tylko będzie taka potrzeba. 

Faktoring można przyrównać do linii kredytowej. Składa się wniosek online, a następnie otrzymuje u firmy faktoringowej darmowy limit, który określa maksymalną kwotę, którą możesz wypłacić z wystawianych faktur sprzedażowych.

W SMEO limit faktoringowy wynosi on od 50 000 zł do nawet 500 000 zł. Nic nie płaci się za przyznanie i utrzymanie takiego limitu faktoringowego. W dowolnym momencie, kiedy potrzebuje się gotówki - po prostu przesyłasz wystawioną fakturę do faktoringu, a pieniądze otrzymujesz prosto na konto, nawet w 15 minut. Warto zatem założyć konto faktoringowe, nawet gdy obecnie nie planujesz z niego skorzystać.


Kiedy warto skorzystać z faktoringu?

Z faktoringu może skorzystać przedsiębiorca, który wystawia faktury z długim terminem płatności (np. na 30, 60 lub nawet 90 dni). Faktoring opłaca się szczególnie, gdy przedsiębiorca:
  • chce zabezpieczyć się przed zatorami płatniczymi;
  • ma czasowe problemy z płynnością finansową np. z powodu dużego zlecenia lub sezonowości branży;
  • potrzebuje szybkiego i bezpiecznego finansowania dla swojej działalności;
  • nie posiada zdolności kredytowej;
  • pojawiła się okazja zakupowa.
PRZYKŁAD:
Pani Kasia prowadzi firmę, która tworzy kompozycje dekoracji na różnych eventach. Przypływy gotówki są niesystematyczne. Wystawia faktury z długim terminem płatności i musi czekać po kilkadziesiąt dni na otrzymanie gotówki, a w międzyczasie musi zakupić niezbędne materiały. Nie może czekać na przelew od kontrahenta, więc korzysta z faktoringu. Po zrealizowaniu kolejnego dużego zamówienia i wystawieniu faktury, przesyła jej skan do faktoringu (np. SMEO). Ponieważ ma już przyznany limit faktoringowy, dostaje od faktora gotówkę już w 15 min. i bez problemu zamawia materiały. Po upływie czasu na jaki była wystawiona faktura, kontrahent firmy Pani Kasi - spłaca swoje zobowiązanie do faktora.

Faktoring obejmuje także weryfikację kontrahentów oraz monitoring należności.

Faktoring na specjalnych warunkach dla klientów FakturaXL

Dzięki naszej współpracy ze SMEO, każdy klient FakturaXL może skorzystać z lepszych warunków finansowania faktur – prowizja jedynie 0,08% dziennie i 0% odsetek (w standardowej ofercie odsetki wynoszą 10%). 
Prowizja jest obniżona aż o 33% w porównaniu z ofertą standardową. Jest to najtańsza oferta faktoringu on-line na rynku. 
Dodatkowo, kiedy Twój kontrahent nie zapłaci na czas to przez pierwsze 30 dni jego zwłoki nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów.
Finansowanie możliwe jest zarówno w PLN, jak i w EUR.

Dodatkowo pierwszą fakturę sfinansujesz jeszcze taniej - za jedynie 1% jej wartości. Niezależnie od okresu finansowania oraz wartości faktury (możesz sfinansować fakturę do wysokości limitu, jaki otrzymasz).

Przykładowy koszt finansowania przez 3 miesiące pierwszej faktury o wartości: 
  • 5 000 zł:  jedynie 10,9 zł/ mies. po odliczeniu podatków.
  • 100 000 zł:  jedynie 219,5 zł/ mies. po odliczeniu podatków.
Przykładowy koszt finansowania każdej kolejnej faktury przez 30 dni po odliczeniu podatków to przykładowo:
  • dla faktury o wartości 5 000 zł: 79,02 zł;
  • dla faktury o wartości 100 000 zł: 237,07 zł.
SMEO uruchomiło specjalną dedykowana infolinię dla klientów FakturaXL: 732 080 370, gdzie możesz uzyskać pomoc w rejestracji i korzystaniu z faktoringu. Na hasło “Faktura XL” otrzymasz ofertę specjalną!
Sprawdź, jak uzyskać rabat na to finansowanie, dostępny dla klientów FakturaXL


Data publikacji: 2020-03-30, autor: FakturaXL

ZADAJ PYTANIE DO ARTYKUŁU