Do jednych z czynności związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą należy wystawianie faktur. Obowiązek ich sporządzania dotyczy zarówno dużych jak i małych firm. Obecnie do ich wystawiania służą specjalne programy. fakturowanie dla malych firm

Programy do wystawiania faktur

Na rynku sporo jest programów przeznaczonych do fakturowania. Niektóre z nich są darmowe, a za niektóre trzeba zapłacić. Mogą z nich korzystać zarówno małe jak i duże firmy.

Najlepszy program do fakturowania dla małej firmy

Z reguły małe firmy generują mniejsze zyski, dlatego też wszędzie szukają oszczędności. Patrząc z tego punktu widzenia to najlepszym programem do fakturowania dla małej firmy będzie taki, który jest tani, a zarazem prosty w obsłudze i posiadający wszystkie podstawowe funkcje oraz kilka dodatkowych. Do tego powinien być na bieżąco aktualizowany przy każdej zmianie prawa. Dobry program do faktur powinien umożliwiać firmom wystawianie takich dokumentów, jak np.:  Wystawianie faktur i innych dokumentów w programie powinno być niezwykle proste i intuicyjne oraz polegać jedynie na uzupełnianiu właściwych i pustych pól przystosowanych do danego typu dokumentu oraz obowiązujących w danym momencie przepisów prawa. Wszystkie podstawowe dane dotyczące firmy powinny być uzupełniane automatycznie. Konieczne wyliczenia ma wykonywać za przedsiębiorcę program. Dzięki temu można uniknąć popełnienia błędu. Dobry program program do faktur dla małych firm to również taki, który umożliwia zapisywanie faktur, drukowanie ich i wysyłanie.
Podsumowanie - darmowy program do wystawiania faktur

to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla małych firm. Niestety większość dostępnych na rynku programów oferuje darmowy dostęp jedynie przez okres 30 dni. Po tym terminie jeżeli nadal chcemy korzystać z oprogramowania musimy wykupić abonament. Ceny są różne i zależą od okresu wykupu jak również od liczby dokumentów wystawianych miesięcznie. W tym zakresie wyróżnia się program Faktura XL, w którym można wystawić bezpłanie co miesiąc 10 dokumentów i nie ma limitu czasu!


Data publikacji: 2020-08-02, autor: FakturaXL

ZADAJ PYTANIE DO ARTYKUŁU