Prowadzenie firmy wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Przedsiębiorca musi znać się na wielu rzeczach i mieć kontrolę nad wszystkimi czynnościami. Nie zawsze jest to takie proste i możliwe, zwłaszcza jeżeli chodzi o sprzedaż towarów, gdzie do ogarnięcia jest wiele spraw. Stąd niektórzy przedsiębiorcy wybierają bardzo przydatne narzędzie jakim jest program magazynowy w wersji online lub zainstalowany na dysku. Dostępne systemy magazynowe mają wspierać sprzedaż w Internecie. Z ich pomocą można sprzedawać towary online i nie koniecznie trzeba posiadać e-sklep. Obecnie dostępnych jest kilka programów magazynowych online. Który z nich wybrać, który będzie najlepszy dla firmy? program magazynowy online

Czym jest system magazynowy online?

Jest wygodnym narzędziem wspierającym sprzedaż internetową i nie tylko. Dzięki programowi, sprzedaż towarów w sieci jest o wiele bardziej prosta. Jedną z jego zalet jest funkcjonalność. Program opiera się na prowadzeniu przejrzystej i dokładnej ewidencji. Wszystkie zamówienia obsługiwane są kompleksowo. Przydatną funkcją jest możliwość bieżącej aktualizacji cen.

Jaki program wybrać? 

Nowoczesny program magazynowy powinien ułatwiać prace związane z zarządzaniem towarem oraz dokumentami. Przed wyborem należy zastanowić się jaka dodatkowa funkcjonalność będzie najbardziej przydatna w firmie.

Wybór programu do magazynu powinien zależeć między innymi od: 
 • ilości posiadanych magazynów obecnie i w przyszłości
 • możliwości korzystania online, a także z poziomu urządzeń mobilnych.

Korzyści z posiadania programu magazynowego

Program magazynowy pozwala usprawnić pracę w każdym miejscu, w którym występuje obrót towarem. Sprawdza się zarówno tam gdzie mamy do czynienia z produktami o dużej wartości, nawet setek tysięcy, jak również tam gdzie sprzedaż jest mała.

Program magazynowy pomaga: 
 • sporządzić ewidencję towaru w magazynie
 • zaktualizować stan magazynu po przyjęciu dostawy lub przesunięciu towaru w inne miejsce
 • wygenerować potrzebne dokumenty
 • dokonać eksportu dokumentów do plików w różnych formatach
 • przeprowadzić inwentaryzację szybko i w łatwy sposób.Program magazynowy online dostępny jest z każdego miejsca. Przedsiębiorca w każdym momencie ma dostęp do interesujących go danych i potrzebnych funkcji. Jest to duże ułatwienie, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców, którzy dużo czasu spędzają w terenie, poza firmą. Program można obsłużyć nawet korzystając ze smartfona.

Inne korzyści posiadania programu magazynowego online

 • brak limitów w ilości dodawanych produktów i towarów
 • możliwość dokładnego opisania każdej pozycji
 • możliwość stworzenia indywidualnych parametrów do sprzedawanych towarów i połączenia ich z oferowaną ceną
 • możliwość obsługi nawet kilku magazynów (przesunięcia towarów między magazynami, dokumentacja wydawanych towarów, przyjęcia dostaw).

Wszystkie te cechy spełnia program Faktura XL, który serdecznie polecamy wszystkim firmom poszukujących programu do magazynu działającego online.Dlaczego warto korzystać z programu magazynowego online?

Posiadanie programu magazynowego online znacznie ułatwia i skraca czynności związane z prowadzeniem sklepu internetowego. Obsługa jest prosta, przeważnie intuicyjna. Przedsiębiorca posiada możliwość generowania różnych dokumentów (cenniki, raporty, zestawienia sprzedaży). Z pomocą programu może także sporządzić inwentaryzację i wygenerować plik JPK_MAG na żądanie Urzędu Skarbowego. Przejrzysta i dokładna ewidencja pozwala mieć cały czas kontrolę nad finansami firmy.


Data publikacji: 2020-02-07, autor: FakturaXL

ZADAJ PYTANIE DO ARTYKUŁU