Podmiot wystawiający paragony i korzystający z kasy fiskalnej powinien rozważyć zamianę kasy fiskalnej na drukarkę, gdyż wiąże się to dla niego z szeregiem korzyści. kasa fiskalna czy drukarka fiskalna korzysci

Kasa fiskalna a drukarka fiskalna

Kasa fiskalna to samodzielne urządzenie, a drukarka fiskalna musi zostać podłączona do komputera. Możliwość podłączenia z komputerem daje użytkownikowi kilka zalet.

Drukarka fiskalna jest przyszłością nowoczesnego biznesu ponieważ pozwala na integrację z firmowym oprogramowaniem.

Drukarka fiskalna pozwala zintegrować zewnętrzne systemy, jak chociażby aplikację do obsługi sprzedaży w firmie. Ta opcja nie jest dostępna w kasie fiskalnej. Korzystanie z drukarki pozwala na gromadzenie wszystkich danych w jednym systemie, a dokładnie w jednej aplikacji. Zarządzanie sprzedażą oraz magazynem nie dostarcza większych trudności, a do tego prawdopodobieństwo popełnienie błędu zostaje ograniczone.

Obsługa wielu kanałów sprzedaży w jednym systemie

Korzystając z aplikacji biznesowych, niewątpliwą zaletą jest możliwość obsługiwania sprzedaży na różnych kanałach (mowa o tzw. omnichannel) jednocześnie. Poprzez zarządzanie sprzedażą przy pomocy jednego systemu podmiot może jeszcze lepiej monitorować zyski i wybrać atrakcyjne i korzystne kampanie promocyjne i reklamowe.

Opcja współdzielenia drukarki fiskalnej przez większą ilość użytkowników
Oprócz zainstalowania aplikacji dla firm, pozwalającej na integrację z drukarką fiskalną połączoną sieciową, opcja drukowania paragonów jest dostępna dla wszystkich użytkowników korzystających z aplikacji. To skuteczny sposób ograniczenia ilości sprzętu używanego w przedsiębiorstwie i równocześnie zmniejszenie kosztów pracy.

Jak wygląda obsługa e-paragonów?

Dobrym wyjściem dla przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą online jest zastosowanie obsługi e-paragonów. Określenie e-paragon dotyczy paragonów fiskalnych dostarczanych klientom (po uzyskaniu ich wcześniejszej zgody) na wskazany przez klienta adres e-mail bądź numer telefonu. Taki sposób działania ma wiele korzyści dla każdej ze stron - ryzyko zgubienia bądź zniszczenia e-paragonu jest niemożliwa. Nabywca towarów bądź usług nie otrzymuje papierowego paragonu.

Drukowanie faktur

Nowoczesne drukarki fiskalne dostępne dla przedsiębiorców umożliwiają drukowanie paragonów fiskalnych oraz faktur. To niewątpliwa korzyść dla użytkownika, gdyż urządzenie jest wielofunkcyjne.

Drukowanie paragonów a aplikacja online

W celu wydrukowania paragonów na drukarce fiskalnej trzeba zainstalować aplikację na komputerze tzw. Integrator drukarek fiskalnych. Służy on jako łącznik pomiędzy drukarką a programem. Paragony mogą być drukowane z poziomu księgowości internetowej.

Reasumując, używanie drukarki fiskalnej i oprogramowania dla firm, zamiast kasy fiskalnej ma szereg korzyści. Przede wszystkim praca zostaje zautomatyzowana, a przedsiębiorca może korzystać z wielu raportów i analiz ułatwiających rozwój firmy i nadzorowanie jej funkcjonowania.


Data publikacji: 2023-10-16, autor: FakturaXL

ZADAJ PYTANIE DO ARTYKUŁU