Zakupy online jeszcze nigdy nie cieszyły się tak dużą popularnością, jak aktualnie. Można zauważyć sporą zmianę nawyków zakupowych wśród konsumentów. Jest to równoznaczne z szybkim rozwojem e-commerce. Jeżeli sprzedawca chce rozpocząć sprzedaż na marketplace powinien rozważyć wybór znanej i prostej w obsłudze platformy internetowej - Allegro. jak rozpoczac sprzedaz przez allegro

Czy warto sprzedawać na Allegro?

Allegro to wybór 80% internautów, którzy robią zakupy przez Internet w Polsce. Biorąc pod uwagę statystyki platforma znajduje się na wysokiej 10 pozycji wśród znanych platform e-Commerce na całym świecie. Serwis działa od 20 lat. Każdego miesiąca na platformie jest aż 20 milionów odwiedzin. Niewątpliwą korzyścią jest ogromny wybór, jaki mają klienci, gdyż na Allegro zarejestrowało się ponad 117 tysięcy firm, dlatego każdy znajdzie to, co jest mu w danej chwili najbardziej potrzebne, mając przy tym spory wybór. Na Allegro sprzedaż jest bezpieczna, szybka i bezproblemowa, dochodzi do tego również wysoka jakość obsługi i szereg udogodnień. Jeżeli przedsiębiorca rozwija się i angażuje, może w krótkim czasie osiągnąć ogromny sukces.

Analizując opłacalność sprzedaży na Allegro, trzeba uwzględnić kilka czynników - konkurencję, sezonowość, jakość zdjęć oraz opisów, cenę za oferowane towary oraz czas wysyłki i formę dostawy.

Sprzedaż na Allegro przynosi największe korzyści, jeżeli przedsiębiorca zdecydował się na sprzedaż wielokanałową. To skuteczny sposób, aby dotrzeć do większego grona odbiorców w różnym wieku i o różnych preferencjach oraz dostępnym budżecie. Dla przedsiębiorcy oznacza to podwyższenie osiąganych zysków.

Czy na Allegro warto sprzedawać poprzez firmowe konto, czy lepiej wybrać zwykłe?

Sprzedaż na Allegro może odbywać się na jeden z dwóch sposobów - dostępne jest konto zwykłe oraz kontro firmowe. Różnice między nimi są znaczne, dlatego trzeba się z nimi zapoznać i dopiero później wybrać czy warto korzystać z konta założonego kilka lat wcześniej czy poświęcić nieco czasu na weryfikację i mieć oficjalne konto sprzedawcy.

Korzyści oficjalnego konta sprzedawcy

Decydując się na oficjalne konto, przy nazwie użytkownika widnieje oznaczenie „Firma”, co gwarantuje większe zaufanie potencjalnych klientów i chętne zakupy. To szczególnie ważne, jeżeli oferowany przedmiot ma sporą wartość.

Firmy zarejestrowane w Allegro mogą wystawiać faktury, co jest sporym ułatwieniem.

Konta firmowe mają opcję „Super sprzedawcy”. Status można uzyskać, dzięki potwierdzonym opiniom klientów, oczywiście warunkiem jest także spełnienie warunków programu. Korzyścią tego rozwiązania jest uzyskanie przez oferty bonusów dostępnych jako monety. Klienci po uzyskaniu wystarczającej ilości monet korzystają z innych dodatków i bonifikatów.

Konto firmowe pozwala na lepszą prezentację produktów, co zwiększa szansę na ich sprzedaż.

Jak sprzedawać na Allegro - krok po kroku

Aby sprzedawać na Allegro, trzeba:
 • zarejestrować konto online na stronie internetowej Allegro. Najlepszym wyborem jest konto firmowe, które zapewnia szereg dodatkowych możliwości. W celu założenia konta trzeba uzupełnić formularz rejestracyjny, w którym podaje się następujące dane:
  • adres e-mail,
  • numer telefonu,
  • login,
  • hasło,
  • informacje o firmie, kraju i NIP,
 • aktywacja adresu e-mail oraz przelew weryfikacyjny o wartości 1,01 zł (kwota zostaje zwrócona po upływie kilku dni).
 • po rejestracji konta, trzeba zdefiniować kategorie produktów, które będą sprzedawane i analizować trafności, czyli domyślne wyniki wyszukiwania produktów. Jak się to przekłada na sprzedaż? Wyświetlona lista ofert u konkretnego kupującego jest uwarunkowana zapytaniem, które kupujący wprowadza do wyszukiwarki oraz frazami kluczowymi, które sprzedawca zastosował w opisie oferty. Aby weryfikować trafność, wystarczy sprawdzić zakładkę „Jakość Mojej Sprzedaży” – uzyskane informacje pozwalają na weryfikację błędów oraz sprawdzenie najbardziej popularnych ofert.

Sprzedawca zakłada sklep na Allegro. Ten krok pozwala na przygotowanie landing page, w której oferty prezentowane są bardzo atrakcyjnie. W zakładce „Sklep” można wprowadzić logo firmy, zdjęcia w tle, banery z promowanymi towarami, serie produktowe i tagi ofertowe, oferty z monetami, karuzelę z ofertami, zestawy ofert i wiele innych.

Pragnąc skorzystać z sekcji „Twój sklep” trzeba wykupić abonament na Allegro - podstawowy, profesjonalny albo ekspercki pakiet. Mogą z nich korzystać zarówno drobni przedsiębiorcy, jak i sprzedawcy, którzy wysyłają tysiące zamówień na tydzień. To dobra opcja dla każdego.

Sprzedawca powinien pamiętać o zdjęciach, które trafiają do klientów lepiej niż opis czy dobra cena.

Bardzo istotne są opisy oferowanych towarów. Wszystkie podane informacje muszą być kompletne i szczegółowe. Opis powinien zostać napisany językiem korzyści, zawierać wszystkie ważne dla potencjalnego nabywcy informacje. Estetyczne opisy są najciekawsze, czyli zawierające wypunktowania, ważne są proporcjonalne odstępy i pogrubienia najważniejszych kwestii.

Nagłówki muszą przyciągać uwagę i wyróżniać dany produkt, muszą w nim występować słowa kluczowe i wskazać na najważniejszą cechą produktu.

Cenę należy dopasować do stawek proponowanych przez konkurencję.

Dobre opinie kupujących podwyższają ilość sprzedanych produktów, mają wpływ za zaufanie i zwiększają sprzedaż.

Sprzedaż na Allegro – kilka słów podsumowania

Sprzedaż na Allegro ma wiele korzyści - pozwala zwiększyć ilość klientów, zasięg firmy oraz osiągane zarobki. Niewątpliwą zaletą jest możliwość zarządzania operacjami, logistyką i marketingiem. Konto jest rejestrowane szybko, bez zbędnych formalności. Koszty na początku też są niewielkie, a opcja promowania ofert i wiele kategorii towarowych przekonują do wyboru Allegro przez wielu sprzedawców.


Data publikacji: 2023-10-31, autor: FakturaXL

ZADAJ PYTANIE DO ARTYKUŁU