Rząd odraczał już terminy wprowadzenia kas fiskalnych online. Obecnie, pomimo trwania pandemii COVID 19, to kolejne odroczenie nie jest możliwe. Obowiązkiem wymiany urządzeń zostały objęte między innymi takie branże jak: gastronomia, hotelarstwo, salony fryzjerskie i kosmetyczne. kasa fiskalna kosmetyczka

Termin wymiany kas dla fryzjerów i kosmetyczek

Fryzjerzy i kosmetyczki mają obowiązek stosowania kas fiskalnych online w terminie od 1 lipca 2021 roku. W związku z tym powinni do końca czerwca 2021 roku zakupić urządzenie, poddać je fiskalizacji, tak aby z dniem 1 lipca 2021 roku było gotowe do pracy.

Kasa fiskalna online

wyglądem przypomina urządzenia obsługiwane do tej pory. Podstawowa różnica polega na tym, że kasy online zostały wyposażone w funkcję przesyłania danych do Centralnego Repozytorium Kas (CRK), czyli systemu informatycznego Krajowej Administracji Skarbowej. Po przesłaniu danych, system na bieżąco analizuje dane z paragonów, raportów itp. Kasy fiskalne online zostały wprowadzone w celu przeciwdziałania poważnym oszustwom podatkowym. 
Do Repozytorium wpływają tez informacje dotyczące między innymi spóźnień w przeglądach technicznych kasy. Takie niedopatrzenie ze strony podatnika może go kosztować 300 zł. Dodatkowo w niektórych przypadkach będzie musiał zwrócić otrzymaną ulgę na zakup kasy.

Najlepsza kasa online dla fryzjera i kosmetyczki

W większości przypadków kasy online przeznaczone dla fryzjerów i kosmetyczek nie odbiegają niczym szczególnym od urządzeń dedykowanych w innych branżach. Cena również jest podobna. Dla niewielkich salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz fryzjerów i kosmetyczek działających mobilnie najlepszym urządzeniem będą małe i zarazem niedrogie kasy fiskalne. 
W obecnych czasach coraz większą popularnością cieszą się płatności bezgotówkowe, dlatego też dobrym pomysłem jest zakup fiskalnego terminala płatniczego (POSPAY Online). Urządzenie łączy w sobie terminal płatniczy, kasę i drukarkę. Może pracować w trybie kasowym (autonomicznie) oraz w trybie drukarkowym podejmując współpracę z programem sprzedażowym.

Zobacz też: Integracja drukarki fiskalnej z programem Faktura XL

Ulga na zakup kasy

Zarówno fryzjer jak i kosmetyczka mogą ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych na zakup kasy fiskalnej online. Podobnie jak w przypadku innych przedsiębiorców ulga wynosi 90% ceny netto, ale nie więcej niż 700 zł. Przysługuje każdemu przedsiębiorcy, nawet w przypadku kiedy wcześniej korzystał z podobnej ulgi na zakup kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.


Data publikacji: 2020-12-06, autor: FakturaXL

ZADAJ PYTANIE DO ARTYKUŁU