Od kilku lat prawnicy świadczący usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych mają obowiązek rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej bez względu na wysokość rocznego obrotu. Są kolejną grupą przedsiębiorców zobligowanych do posiadania od połowy 2021 roku kasy fiskalnej online. Wśród dostępnych na rynku rodzajów kas, prawnicy mają do wyboru kasę mobilną, stacjonarną, drukarkę fiskalną oraz urządzenie będące połączeniem kasy, drukarki i terminala płatniczego. kasa fiskalna online prawnik

Najlepsza kasa online dla prawnika

Prawnicy zobowiązani są do posiadania kasy online zgodnie z art. 145b ust. 1 pkt 3 lit. e ustawy o VAT. Początkowo wymiana kasy miała mieć miejsce na koniec 2020 roku. Jednak z powodu pandemii termin został przesunięty na dzień 1 lipca 2021 roku. Kasa w wersji online, wyposażona jest w funkcję przesyłania danych do Centralnego Repozytorium Kas.

Jak wybrać kasę online dla prawnika

Przy wyborze kasy dla prawnika jednym z ważniejszych kryteriów, które warto wziąć pod uwagę jest wielkość kancelarii, liczba zatrudnionych prawników oraz sposób zarządzania sprzedażą (wykorzystanie specjalnego oprogramowania). Przedsiębiorca może wybierać pomiędzy zaawansowanymi drukarkami stacjonarnymi, a małymi urządzeniami fiskalnymi, które mogą zmieścić się w torebce. W dużych kancelariach sprawdzi się drukarka fiskalna online. Z kolei w mniejszych idealnym rozwiązaniem będzie mała kasa online lub kasa mobilna. Mniejsze urządzenie z reguły wyposażone jest w wytrzymały akumulator, co pozwala na dłuższą pracę, czasami przez cały dzień, a nawet i kilka dni bez konieczności podłączania do źródła zasilania. Małą kasę ze względu na jej niewielkie rozmiary można łatwo transportować w inne miejsce. Nowoczesne urządzenia mobilne są proste w obsłudze i wyróżniają się eleganckim designem.

Zobacz również: Integracja drukarki fiskalnej z programem Faktura XL

Kasa online i terminal płatniczy

Nowoczesne kasy online są bardzo funkcjonalnymi urządzeniami. Wśród prawników dużym powodzeniem cieszą się fiskalne terminale płatnicze POSPAY, które zawierają trzy urządzenia w jednym. Są połączeniem kasy online, drukarki online i terminala płatniczego. Urządzenie może pracować samoistnie w trybie kasowym lub w trybie drukarki za pośrednictwem oprogramowania. 
Terminal płatniczy fiskalny posiada wytrzymały akumulator i jest niewielkich rozmiarów.


Data publikacji: 2020-12-05, autor: FakturaXL

ZADAJ PYTANIE DO ARTYKUŁU