Koronawirus spowodował przyspieszenie rozwoju usług dostępnych za pośrednictwem Internetu i będzie to jeden z trwałych skutków pandemii w gospodarce. Wśród usług, które można prosto i szybko zlecić online, jest odzyskiwanie należności. Windykacja online - jak szybko odzyskać pieniądze?
Po rozwiązanie takie sięgają małe i średnie przedsiębiorstwa, dla których ważne jest maksymalne uproszczenie prowadzenia firmy i utrzymanie płynności finansowej.

Główny powód, dlaczego obecnie firmy nie płacą terminowo swoim kontrahentom, to spadek sprzedaży i zleceń. W badaniu „Zatory płatnicze” Krajowego Rejestru Długów z czerwca 2020 r. wskazuje tak 95 proc. MŚP - niemal wszyscy przedstawiciele firm, które przyznały, że zdarzają im się opóźnienia w płatnościach, niezależnie od wielkości zatrudnienia i branży. Inne przyczyny to oczekiwanie na uregulowanie zaległości przez klientów (47 proc.) oraz wyższy priorytet innych płatności, jak raty kredytu, wynagrodzenia czy składki ZUS. Przyznaje tak blisko 41 proc. badanych. Niemal co 4. przedsiębiorstwo nie ukrywa, że akumuluje pieniądze, aby móc podtrzymać swoją działalność.

A to prosta droga do powstawania zatorów płatniczych. Paraliżują one działanie gospodarki i powodują, że firmy nie mogą się rozwijać. Zatory są uciążliwe zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie mają silnego zaplecza finansowego.

Polegaj na negocjacjach

Z praktyki firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso wynika, że pandemia zmobilizowała przedsiębiorców do szybszego odzyskiwania należności od kontrahentów. Bo jeśli firmy chcą wyjść z kryzysu obronną ręką, muszą zadbać o dopływ gotówki na funkcjonowanie.

Gdy więc dłużnicy składają przedsiębiorcom deklaracje, że uregulują zaległości, jak tylko otrzymają dofinansowanie albo kredyt z banku, należy podchodzić do tego z dystansem i ocenić, na ile jest to wiarygodna informacja. 

Pomogą w tym profesjonalni negocjatorzy, którzy w rozmowach z dłużnikami potrafią rozpoznać bez trudu, kiedy jest to wymówka, a kiedy prawda.

Dziś, w tym trudnym dla przedsiębiorców czasie, w rozliczeniach pomiędzy firmami liczy się każdy dzień. Dlatego tak ważna jest szybka reakcja, jaką umożliwia zlecenie windykacji online. 

Koszty windykacji online

Windykacja online to proste rozwiązanie, które nie wiąże się z kosztami wstępnymi. Przedsiębiorcy płacą prowizję tylko za odzyskane pieniądze. Ale i ją mogą odzyskać od dłużnika, gdyż pozwala na to Ustawa o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych. Kaczmarski Inkasso może bezpłatnie wyegzekwować ten koszt.

Jak zachować dobre relacje z klientami?

Zlecenie odzyskania należności profesjonalistom pozwala przedsiębiorcom zachować dobre relacje z kontrahentami. W przyszłości, po spłacie zaległości, kontynuować z nimi współpracę biznesową.

Jak zlecić windykację online?

Zlecanie windykacji online jest bardzo proste i odbywa się na koszt dłużnika. Przed rozpoczęciem całego procesu program oblicza koszt prowizji. Wystarczy założyć konto w programie FakturaXL, wprowadzić faktury i wysłać korzystając z przycisku "Odzyskaj pieniądze".

windykacja online, odzyskaj pieniądze

Pełna instrukcja dla usługi Windykacji online w Faktura XL wraz ze zrzutami ekranów bardzo czytelnie obrazuje jak to wygląda. Zapraszamy!


Data publikacji: 2020-09-08, autor: FakturaXL

ZADAJ PYTANIE DO ARTYKUŁU